Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Archiv aktualit

Co slibují cyklistům politické strany v komunálních volbách 2014? Oznámkujte jejich programy.

Před komunálními volbami jsme pro Vás připravili přehled toho, co politické strany slibují v oblasti cyklistické dopravy pro příští 4 roky. Oznámkujte tyto programy. U některých stran jsme žádnou zmíňku o podpoře cyklistické dopravy nenašli, nebo jsme nenašli ani jejich volební program. Pokud takový program přece jen existuje, dejte nám vědět. 

více...

Podzimní cyklojízda 2014

Biketrial, tanec, Nordic walking, cyklobus a hlavně plné náměstí lidí, tak to byl liberecký Den Mobility, jehož vyvrcholením byla cyklojízda Libercem na kole.

více...

Týden mobility

Týden mobility? Ano, každý rok na podzim se opakující akce. A to jako máme více někam jezdit?

více...

Cyklojízda na podporu cyklistické dopravy v Liberci

Cyklojízda na podporu cyklistické dopravy v Liberci. Budeme rádi když se přidáte a společně ukážeme, že nás je dost na to abychom byli respektováni :)Sraz na cyklojízdu bude 23.9. v 17:00 před radnicí.

více...

Do práce na (elektro)kole

V rámci kampaně Do práce na kole 2014 byla dána možnost jednomu tříčlennému týmu vyzkoušet si e-kola v praxi. Začátkem května tak vyjel tým Informatulici do práce na elektrokolech značky AGOGS, které jim zapůjčila liberecká firma Elbikes.cz. Jak tuto svou zkušenost hodnotí, se dočtete v rozhovoru s jedním z jeho členů, vedoucím katedry informatiky Ekonomické fakulty TUL, panem doc. Ing. Janem Skrbkem, Dr.

více...

Hrozí zrušení jediného bezpečného přístupu pro cyklisty do centra města

 

Rada města Liberce bude 22.7.2014 rozhodovat o zrušení pěší zóny v Revoluční ulici. Jedná se, o to zda v této ulici zůstane pěší zóna s povoleným průjezdem cyklistů nebo se ul. otevře autům a v sovislosti s tím bude zrušena cykloobousměrka. Mezi hlavní důvody proč přistoupit ke zrušení pěší zóny v této ulici udává svízelnou dopravní situaci v křižovatce Rumunská x Moskevská a celého okolí dopravního terminálu. Druhým udávaným důvodem jsou snižující se tržby obchodníků a krachující obchody nejen v Revoluční ulici. S rušením pěších zón v Liberci Občanské sdružení Cyklisté Liberecka zásadně nesouhlasí.

více...

Soutěž o ceny

Poděl se s ostatními o svou znalost terénu a získej brašnu Sport Arsenal nebo poukaz do NC Géčko.

více...

Na kole podél Smědé

Začátkem května 2014 se nám podařilo zajistit navigační tabulky a osadit celý nově opravený úsek trasy 3016  kolem řeky Smědé v Raspenavě a Frýdlantu po ničivých povodních, které údolí postihly před třemi lety.

více...

V Revoluční ulici byla zrušena cykloobousměrka

Rada města Liberce rozhodla o zrušení pěší zóny v Revoluční ulici. Zatím otevře autům Revoluční ulici pouze na zkoušku. Mezi hlavní důvody proč přistoupit ke zrušení pěší zóny v této ulici udává svízelnou dopravní situaci v křižovatce Rumunská x Moskevská a celého okolí dopravního terminálu. Druhým udávaným důvodem jsou snižující se tržby obchodníků a krachující obchody nejen v Revoluční ulici. S rušením pěších zón v Liberci Občanské sdružení Cyklisté Liberecka zásadně nesouhlasí.

více...

Film Lidský rozměr v kině Varšava

Velkoměsta jsou moderní a okouzlující. Jsou však opravdu dobrými místy k životu?

více...

1 2 3 4 5 6