Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/cykliste.cz/cykliste.cz/new_test/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Jarní cyklojízda zahájila kampaň Do práce na kole | Cyklisté Liberecka
Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Jarní cyklojízda zahájila kampaň Do práce na kole

Tradiční jarní cyklojízda projela ve čtvrtek 20. dubna Libercem a zahájila tak kampaň Do práce na kole v Liberci a Jablonci nad Nisou. Přes padesát odvážlivců neodradilo ani chladné počasí a vyhrožování meteorologů sněhovými vánicemi. 

Pozornost kolemjdoucích již během čtvrtečního odpoledne přitahovaly na náměstí před radnicí nákladní kola s várnicí čaje a basami nealkoholického piva, které daroval pivovar Svijany. Vzhledem k nízkám teplotám mizel rychleji než pivo zázvorový čaj.

Těsně před pátou se již náměstí naplnilo velkými i malými cyklisty, kteří chtěli vyjádřit svou podporu cyklistické dopravě v Liberci a připomenout si dvousetleté výroči od založení jízdního kola. Lidé se mohli seznámit s originálem 200 let starého kola a besedovat s panem Pavlem Eliášem - autorem knihy Jízdní kolo, vynález, který sbížil svět.

Krátce po 17 hodině se vydala cyklojízda z náměstí dolů ul. Moskevskou, projela kolem terminálu na Fugnerově a zamířila vyzkoušet a pochválit nově vyznačené cyklopruhy na Tř. M. Horákové.


Cyklojízda končila ve Vratislavicích nad Nisou v restauraci Zámecká konírna.


Děkujeme všem účastníkům za účast a všem pomocníkům za pomoc s organizací cyklojízdy (jízda na čele či konci pelotonu v reflexní vestě, rozdávání mapek, propagace apd.). Děkujme panu Pavlu Eliášovi za představení a vystavení pojízdné „fosilie“ jízdního kola. Červenému kříži za zajištění zdravotnického dozoru nad akcí. Libereckému kraji a městu Liberec  děkujeme za finanční podporu kampaně Do práce na kole a Jarní cyklojízdu Libercem.