Do práce na kole 2023 a ohlédnutí za závěrečným večírkem – Liberec a Jablonec n. N.

Druhé červnové úterý, 13.6. proběhlo v Nisa Park-u ve Vratislavicích vyhlášení výsledků, losování a předání ocenění účastníkům květnové kampaně Do práce na kole 2023 v Liberci a Jablonci.

Letos soutěžilo v Liberci a Jablonci rekordních 149 týmů s celkovým počtem 614 účastníků. Za celou Českou republiku bylo do akce zapojeno necelých 26 tisíc účastníků. V rámci letošní lokální kampaně bylo možné tradičně poznat Liberec-ko ze sedla kola na úterních podvečerních vyjížďkách za poznáním Liberce a okolí. Účastníci měli možnost v soutěžním “rozlišováku“ dvakrát zajít na radniční věž. Závěrem jsme pro Vás připravili večírek s vyhlášením, o němž dále zpráva pojednává :).

Registrace

Pro Liberec a Jablonec jsme předávali ceny kategorii Cyklozaměstnavatel, Pravidelnost týmů, Zelené kilometry, Zelené kilometry po svých a navíc losování pravidelnosti jednotlivců a speciální zlatavá cena pro jeden tým.

  • Titul Cyklozaměstnavatel Liberecka obdržela společnost VÚTS, a.s. Zástupce vítězné firmy Petr Žižka (sám aktivní cyklista) převzal křišťálovou trofej, darovanou společností Nadace PRECIOSA z rukou paní Andrey Kroupové.
Cyklozaměstnavatel
  • V kategorii Zelené kilometry šlo o to během měsíce května našlapat na kole v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. “Kilometrovníci” získali medaile od Preciosy, pivo ze Svijan, voucher od Red Eight Bike Shop na servis kola, nákrčník od Direct Alpine a další.
    Protože se nám při zpracovávání výsledků vloudil šotek, nakonec byla oceněna čtveřice dam. Za způsobenou chybu se omlouváme.

Vítězové Zelené kilometry (kolo) ženy:
Blanka Vykoupilová (-) tým Team-Bike Inteva, Inteva Products Czech Republic 927,2,0 km
Alena Sklenářová (-) tým NCH JIP, Krajská nemocnice Liberec a.s. 1034,7 km
Veronika Poláková (-) tým NCH JIP, Krajská nemocnice Liberec a.s 1202,6 km
Hanule Hanule (-) tým Pilné včeličky, Partner in Pet Food CZ s.r.o. 1604,1 km (obhajoba)

Vítězové Zelené kilometry muži:
Ondřej Antoš (-) tým CNC_Vývoj, Crytur, spol s r.o. 1753,8 km (nedostavil se)
Martin Pikeš (Alias Marťa) tým Minkovice2023, Preciosa, a.s. 1795,6 km (nedostavil se)
Patrik Novák (alias Paťas) tým Blázen jede:), Emerge, a.s. 2201,0 km

Blázen jede – na trase Liberec – Boleslav a zpět

  • V kategorii Zelené kilometry po svých šlo o to během měsíce května nachodit či naběhat v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. Vítězové získali Diplomy, multifunkční šátek od Direct Alpine, pivo ze Svijan a další ceny.

Vítězové Zelené kilometry po svých ženy:
Eva Valešová (-) tým Rychlé šlapky, ZO OS KOVO Monroe. 417,1 km,
Monika Rafajová (alias Příšerka s.r.o.) tým Příšerka s.r.o., Crytur, spol. s r.o. 451,8 km, (navíc diplom z roku 2022 🙂 )
Simona Režová (alias Myžu) tým Krajťáci, Liberecký kraj, 554,9 km (obhajoba, předání později)

Zelené kilometry po svých

Vítězové Zelené kilometry po svých muži:
Martin Kopecký (alias martykopy) tým Born to run, Preciosa a.s. 771,7 km (nedostavil se)
Miroslav Ježek (alias Broďák) tým Po svých, Inteva Products Czech Republic 810,8 km (obhajoba)
Martin Pikeš (alias Marťa) tým Minkovice2023, Preciosa a.s. 815,6 km (obhajoba třetím rokem, nedostavil se)

Zelené kilometry po svých

Ocenění v kategorii Pravidelnost obdržely týmy:
Tým Team-Bike Inteva z organizace Inteva Products Czech Republic s pravidelností 97,8 %
Tým Go Koop z organizace Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group s pravidelností 72,4 %
Tým Lenochodi z Mincovny z organizace Česká mincovna, a.s. s pravidelností 75,6 %

  • V kategorii Pravidelnost jednotlivci se losovalo ze všech účastníků, kteří absolvovali během května více než 66% dojížděk do práce v květnu kolmo, pěšky nebo poklusem, především o hlavní cenu kampaně skládací kolo TERN Link B7, kterou darovala firma ELBIKES.CZ – prodejna, servis a půjčovna elektrokol a skládacích kol. Dále mohli účastníci získat outdoorové kalhoty věnované společností Direct Alpine , soudek od Svijan s pochutinami La Formaggeria a dalšími cenami.

Výherci v kategorii pravidelnost jednotlivci:
Kristýna Pesničáková – skládací kolo TERN
Adam Groma (pro manželku/přítelkyni) – dámské kalhoty DirectAlpine
Jan Soroka – soudek Svijany, sýry od La Formaggeria a plavenky

  • Při závěrečném losování týmů přála hned dvakrát štěstěna týmu WallBack, který převzal 50l sud piva Svijany ( ještě, že tým našel lístek týmového od kolegy, co již spěchal na vlak, s číslem 40. nakonec s nápovědou na telefonu v koši na papír 🙂 )
Utíkat před koncem vyhlášení se nemusí vyplatit, když na Vás čeká soudek piva. Členové týmu WallBack

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem účastníkům za aktivní účast a našim partnerům za spolupráci a podporu.
Nebojte se hecnout další kolegy přesedlat na kola, koloběžky nebo vyrazit po svých, ve chvílích kdy auto není opravdová nutnost, přestože infrastruktura pro mikromobilitu vypadá tak, jak reálně koná zastupitelstvo města.

Ceny do soutěžních kategorií darovali nebo akci podpořili: medaile a pohár Společnost Nadace PRECIOSA, hlavní cena, skládací kolo Tern Link B7 ELBIKES.CZ, outdoorové oblečení, nákrčníky, trika, kalhoty DirectAlpine, poukázky na servis kola a dárkové balíčky Red Eight Bike Shop, dárkové balíčky pochutin Sýrárna La Formaggeria, sud, soudky a další Pivovar Svijany, poskytnutí zázemí Nisa Park Vratislavice, vouchery do restaurace Vegetariánská restaurace Ánanda a další partneři.
Velké díky patří pomocníkům ze spolku, našemu “zuřivému 😉 ” fotografovi, našemu dvornímu zvukaři a skvělé obsluze Nisa Park-u.