Jarní cyklojízda Libercem

Čtvrtek 20.4.2023 v 17:00 z náměstí Dr. E. Beneše

Cyklojízda za kolo jako rovnoprávný prvek mobility moderního města 21. století.

Chcete-li, nazdobte svá kola, přijeďte ve veselých maskách. Vyjížďka je krátká a zvládnou jí jak Vaše ratolesti, tak prarodiče. Čím více nás bude, tím lépe budeme vidět.


Jezdíme na kolech, koloběžkách do práce, do školy, na nákup, za zábavou. Často někde klopýtneme o nedořešenou infrastrukturu (zdravíme magistrát), sem tam v cyklopruhu zavazí třeba automobil (preferujeme slušnost a ohleduplnost). Jízdou z Benešova náměstí a cestou budeme předávat vzkaz vedení města a světu, že chceme plnohodnotnou infrastrukturu pro všechny módy dopravy, jak se na civilizované město sluší a patří.

Ilustrační snímek z proběhlé cyklojízdy
Ilustrační snímek cyklojízdy

Projedeme v poklidu kus města s cílem na Kunratické, abychom zahájili všeobecně sezónu, oslavili postupně, sic pomalu, ale jistě se zlepšující podmínky pro cyklodopravu ve městě pod Ještědem.

Akcí připomínáme také možnost se účastnit iniciativy #dopracenakole #doskolynakole a start této soutěže v květnu (registrace již od 1.2.2023) .

Trasa cyklojízdy bude upřesněna:

Rádi byste připojili ruku k dílu a pomohli nám s organizací a propagací cyklojízdy? Ozvěte se mi na mail: jiri.rutkovsky@seznam.cz nebo mobil: 734 765 842