Květnová výzva DPNK 2022 v ohlédnutí za závěrečným večírkem pro Liberec a Jablonec n. N.

Ve čtvrtek 9. června proběhlo v Parku Nové Vratislavice vyhlášení výsledků, vylosování a předání výher účastníkům kampaně Do práce na kole 2022 v Liberci a Jablonci.

Letos se soutěže v Liberci a Jablonci zúčastnilo rekordních 136 týmů s celkovým počtem 578 účastníků. Celkem v celé České republice se do akce zapojilo necelých 25 tisíc účastníků. V rámci letošní lokální kampaně bylo možné také poznat Liberec-ko ze sedla kola na úterních podvečerních vyjížďkách za poznáním Liberce a okolí. Účastníci měli možnost v soutěžním “rozlišováku“ dvakrát zajít na snídani na kole v prostoru radnice, odpoledne na čaj či kávu o páté a na radniční věž. Triko DPNK jako vstupenka bylo možno využít pro návštěvu Technického muzea Liberec. A na konec jsme pro Vás připravili závěrečnou akci s vyhlášením, o které závěrečná zpráva pojednává :).

V Liberci jsme předávali ceny pro kategorie Cyklozaměstnavatel, Pravidelnost týmů, Zelené kilometry, Zelené kilometry po svých, a navíc losování pravidelnosti jednotlivců a speciální zlatavá cena pro tým.

  • Titul Cyklozaměstnavatel Liberecka obdržela společnost Decathlon Liberec. Zástupce vítězné firmy Martin Bubla s kolegou převzal křišťálovou trofej, darovanou společností Nadace PRECIOSA z rukou paní Jany Havlíčkové a ředitelky Andrey Kroupové.
  • V kategorii Zelené kilometry šlo o to během měsíce května našlapat na kole v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. Vítězové získali medaile od Preciosy, sýrové balíčky od La formageria, pivo ze Svijan a kupony na lahev znojemského vína a další bonusy od Mezinárodního cykloturistického centra služeb a informací v ČR.

Vítězové Zelené kilometry ženy:
Eva Štruplová (-) tým NCH JIP, Krajská nemocnice Liberec 1751,0 km (obhajoba)
Hanule Hanule (-) tým Hanule Hanule, Partner in Pet Food CZ s.r.o. 1888,3 km
Andrea Rynešová (-) tým TorriaBike, TorriaCars 1952,2 km (obhájila loňskou pozici)

Vítězové Zelené kilometry muži:
Marek Votoček (alias Mára) tým Lopaty z CRYTURU, Crytur, spol s r.o. 1802,5 km
Patrik Novák (alias Paťas) tým Záskalí1, Magna Exteriors (bohemia) s.r.o. 1901,4 km
Martin Pikeš (Alias Marťa) tým Minkovice2022, Preciosa, a.s. 1937,3 km (obhajoba)

  • V mezičase představil Honza Beka cargobike ve službách lokálního PPL, kdy v principu rozveze stejné množství zásilek městem jako auto, jen nepřekáží, nečmoudí a nezahušťuje už tak nepříjemný provoz. Cargo elektrokolo se netrápí ani údajně deštivým a kopcovitým Libercem. Doufejme, že se brzy přidají další cargobiky!
  • V kategorii Zelené kilometry po svých šlo o to během měsíce května nachodit a naběhat v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. Vítězové získali Diplomy, multifunkční šátek od DirectApline, pivo ze Svijan a kupony na lahev znojemského vína a další bonusy od Mezinárodního cykloturistického centra služeb a informací v ČR.

Vítězové Zelené kilometry po svých ženy:
Monika Rafajová (alias Monika) tým Výběr z hroznů, Crytur, spol s r.o. 467,6 km,
Jana Kučerová (alias Kuči) tým Hrudkys 2, Komerční banka, a.s. 515 km, (obhajoba)
Simona Režová (alias Myžu) tým Krajťáci, Liberecký kraj, 535,7 km

Vítězové Zelené kilometry po svých muži:
Martin Kouřil (alias Čoud) tým Záskalí1, Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o. 405 km
Miroslav Ježek (alias Broďák) tým Inteva v pohybu, Inteva Products Czech Republic 538,5 km
Martin Pikeš (alias Marťa) tým Minkovice2022, Preciosa a.s. 684,3 km (obhajoba)

Výhry v kategorii Pravidelnost obdržely týmy:
Tým brnistaci1 z organizace Partner in Pet Food CZ s.r.o. s pravidelností 70,5 %
Tým MAX z organizace PPL CZ s.r.o. s pravidelností 71,9 %
Tým BeYouty z organizace PRECIOSA BEAUTY, s.r.o. s pravidelností 95,4 %

  • V kategorii Pravidelnost jednotlivci se losovalo ze všech účastníků, kteří absolvovali během května více než 66% dojížděk do práce v květnu na kole, především o hlavní cenu kampaně skládací kolo TERN, kterou darovala firma ELBIKES.CZ – prodejna, servis a půjčovna elektrokol a skládacích kol. Dále mohli účastníci získat outdoorové kalhoty věnované společností DIRECTAPLINE, Knihu o Liberci s drobnostmi od Svijan a Knihu o kole s pochutinami od La formageria.

Výherci v kategorii pravidelnost jednotlivci:
Miroslav Novák – skládací kolo TERN
Tomáš Housa (pro manželku) – dámské kalhoty DirectAlpine
Štěrbová Veronika – Kniha o Liberci, duopakt Svijany a vstup do ZOO
Čmelíková Jitka – Kniha o kole a dárkový balíček od La formageria

  • Při závěrečném losování přála štěstěna týmu Decathlon Liberec, za něhož převzal Martin Bubla s kolegou 50 litrový sud piva Svijany.

Děkujeme všem účastníkům za aktivní účast a všem partnerům za spolupráci a podporu.
A nebojte se hecnout další kolegy přesedlat na kola, koloběžky nebo vyrazit po svých.

Ceny do soutěžních kategorií darovali nebo akci podpořili: Společnost Nadace PRECIOSA, ELBIKES.CZ, DirectAlpine, Sýrárna La Formaggeria, Pivovar Svijany, Park Nové Vratislavice, Autonapůl – první český carsharing, město Liberec a díky patří také fotografovi, našemu super zvukaři a pomocníkům.