Zářijová Cyklojízda Libercem

Čtvrtek 23.9.2021 v 17:00 z náměstí Dr. E. Beneše
Zveme Vás na cyklojízdu Libercem v rámci týdne mobility, za kolo jako rovnoprávný prvek mobility moderního města 21. století.

Ve čtvrtek 23. září pořádáme Cyklojízdu Libercem na podporu cyklistické dopravy. Připojit se můžete v 17:00 hodin u radnice v Liberci. „Cyklojízda není závodem, ale společenskou událostí, propagující kolo, jako jeden z dopravních prostředků. Je určena všem lidem, kteří i jen občas sednou na kolo a zvládnou volným tempem ujet zhruba 8 kilometrů.”

Účastníci se nemusí nikde registrovat, nemusí absolvovat trasu celou. Záleží na každém, kde se přidá či odpojí“

Trasa cyklojízdy povede z náměstí ulicemi města, kam se opět po osmikilometrovém okruhu vrátí. Akcí chtějí organizátoři upozornit samosprávu města a kraje na to, že stávající podmínky pro jízdu na kole v Liberci a okolí jsou stále nevyhovující. Poukazujeme hlavně na potřebu vytvořit ve městě síť cyklotras spojujících centrum města s jednotlivými městskými částmi. Přestože má město od roku 2005 generel cyklistické dopravy, realizace bezpečných řešení pro cyklisty vázne.

Cyklojízdou chtějí její účastníci zároveň sdělit, že lidé na kole po Liberci jezdí a záleží jim na tom, jaké podmínky město Liberec a ostatní vlastníci pozemních komunikací v Liberci pro jízdu na kole vytváří.

  • V září se koná ještě další akce, zářijová výzva Do práce na kole. Ti, kteří se k iniciativě Do práce na kole ještě nepřipojili, si budou moci v rámci soutěže vyzkoušet na týden změnu svých dopravních návyků!
  • Do práce na kole je celostátní výzva, která se koná standardně od 1. do 31. května, s doplňkovými akcemi v září a v lednu. Výzva má za cíl motivovat k cestování na kole,
    koloběžce, pěšky či poklusem pro klidnější město a pro naše zdraví.
    V letošním roce jsou vzhledem k okolnostem (častá práce z domova) opět uzpůsobena pravidla, takže je možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem.
  • Zapojit se do bezmotorové mobility může opravdu každý!

Info o Cyklojízdě Libercem:
Jiří Rutkovský, tel. +420 734 765 842
Cyklisté Liberecka, z.s., Zámecký vrch 1400, Liberec
E-mail: jiri.rutkovsky@seznam.cz; cyklisteliberecka@gmail.com