Jak dopadlo Do práce na kole 2021 v Liberci a Jablonci

Ve čtvrtek 10. června proběhlo v Parku Nové Vratislavice vyhlášení výsledků, vylosování a předání výher účastníkům kampaně Do práce na kole 2021 v Liberci a Jablonci. 

Letos se soutěže v Liberci a Jablonci zúčastnilo rekordních 555 účastníků rozdělených do více než 130 týmů. Celkem v celé České republice se do akce zapojilo něco přes 22 tisíc účastníků. V rámci kampaně, bylo možné také poznat Liberec ze sedla kola na úterních podvečerních vyjížďkách za poznáním Liberce a okolí či zajít na snídani na kole na radnici s panem primátorem. Vyjížďky nadále pokračují až do podzimu.

V Liberci jsme oceňovali v kategoriích Cyklozaměstnavatel, Pravidelnost týmů, Zelené kilometry, Zelené kilometry po svých, losování pravidelnosti jednotlivců a speciální cena pro tým.

  • Titul Cyklozaměstnavatel Liberecka obdržela společnost Magna Bohemia. Zástupce vítězné firmy Martin Kouřil s kolegy převzal křišťálovou trofej, darovanou společností PRECIOSA z rukou paní Jany Havlíčkové.

Handbiker Alois Serbus převzal od Nadace PRECIOSA v rámci sbírky a interní firemní soutěže “Křišťálové tvoření pomáhá” finanční poukaz.

  • V kategorii Zelené kilometry šlo o to během měsíce května našlapat na kole v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. Vítězové získali medaile od Preciosy, sýrové balíčky od La formageria, pivo ze Svijan a poukázky od RedEight.

Vítězové Zelené kilometry ženy:
Eva Štruplová (alias Yesterka) 1249,3 km, Andrea Šléglová (alias Andrea) 1454,1 km, Andrea Rynešová 1972,9 km

Vítězové Zelené kilometry muži:
Petr Zákoutský (alias Jedunapivo) 2436,5 km, Olda Veselý (alias Olík) 3070,2 km, Michal Sikora (Alias Michal Tsu Sikora) 3071,2 km

  • V kategorii Zelené kilometry po svých šlo o to během měsíce května nachodit a naběhat v podstatě bezemisně své obvyklé kilometry. Vítězové získali Diplomy, multifunkční šátek od DirectApline a pivo ze Svijan. 

Vítězové Zelené kilometry po svých ženy:
Martina Fidlerová (alias mrázka) 651,3 km, Jana Kučerová (alias Kuči) 673,8 km, Taťana Veselá (alias Bubu) 959,6 km

Vítězové Zelené kilometry po svých muži:
Jaroslav Svatuška (alias Jardas77) 341 km, Martin Kouřil (alias Čoud) 361,8 km, Martin Pikeš (alias Marťa) 851,2 km

  • V kategoriích pravidelnost se losovalo o ceny z týmů, které během měsíce května absolvovaly více než 66% cest do zaměstnání na kole. Týmy obdržely ceny od našich partnerů a to cyklodoplňky a poukázky na nákup od REDEIGHT bike,  multifunkční šátky od DirectAlpine, dárkové balíčky od sýrárny La Formaggeria, medaile od Preciosy či soudky piva Svijany.

Výhry v kategorii Pravidelnost obdržely týmy:
Tým DZA z organizace Skupina ČEPS s pravidelností 71,7%
Tým Horovka z organizace ZŠ Liberecká 31, Jablonec nad Nisou s pravidelností 70,1%
Tým WS+Eng kancl z organizace ZO OS KOVO Monroe s pravidelností 77,1%

  • V kategorii Pravidelnost jednotlivci se losovalo ze všech účastníků, kteří absolvovali během května více než 66% dojížděk do práce v květnu na kole, především o hlavní cenu kampaně skládací kolo TERN, kterou darovala firma ELBIKES.CZ – prodejna, servis a půjčovna elektrokol a skládacích kol. Dále mohli účastníci získat outdoorové kalhoty věnované společností DIRECTAPLINE, Cykloatlas s pochutinami od La formageria a soudek Svijany. 

Výherci v kategorii pravidelnost jednotlivci
Stáňa Kalinová – skládací kolo TERN 
Barbora Blažková – kalhoty DirectAlpine 
Michal Sýkora – Cyklosatlas, soudek Svijan a dárkový balíček ze sýrárny

  • Dále při losování přála štěstěna týmu Driv Logistics dream team, za něhož převzal Petr Zákoutský (alias Jedunapivo) 50 litrový sud piva Svijany.

Děkujeme všem účastníkům za aktivní účast i za zhoršených podmínek s protipandemickými opatřeními a partnerům za spolupráci.

Ceny do soutěžních kategorií darovali nebo akci podpořili: Společnost Nadace PRECIOSA, ELBIKES.CZ, DirectAlpine, Sýrárna La Formaggeria, cykloprodejna a cykloservis REDEIGHT, Pivovar Svijany, Park Nové Vratislavice a Autonapůl – první český carsharing.